Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

Дата: 28 квітня 2023 о 14:42

У грудні 2016 року Генеральна асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

26 квітня 2023 року відзначаються 37- і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

До Дня пам'яті Чорнобильської трагедії у гімназії були проведені наступні заходи. Педагоги закладу поклали квіти до пам'ятника ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

Для учнів 1-3 класів класні керівники провели мультиплікаційну мандрівку «Чорнобиль», під час якої діти ознайомились з трагедією радіаційного забруднення та негативними наслідками аварії. А після перегляду мультфільму зробили висновки, що необхідно берегти природу та піклуватися про  чистоту довкілля, бо природа - наш дім, а люди частина живої природи.

Учні 4 класів переглядали  відеоматеріал «Казка про Чорнобиль», що дало змогу школярам зрозуміти основні екологічні проблеми сьогодення та як запобігати екологічній катастрофі.

З метою осмислення та усвідомлення масштабів трагічних подій 26 квітня 1986 року, розвитку екологічної компетентності, почуття гордості за свій народ і глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього, прищеплення любові до рідного краю для учнів 5-8 класів класні керівники провели кіносеанс пам'яті «Чорнобильська трагедія - біль України».

З нагоди цього Дня класний керівник 9-А класу Сидоренко І.М. провела  урок-візію «Тіні Чорнобиля в об'єктиві». Під час уроку підлітки  згадали про аварію на Чорнобильській АЕС та її наслідки, змоделювали візії (уявили можливе майбутнє) Чорнобильської зони - енергетичну, екологічну, наукову та туристичну, відмітили  їх виключну важливість для всієї України, Європи, світу, а потім проходили вебквест «Чорнобиль немає минулого!».

Година пам'яті на тему «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» була проведена класними керівниками 9-Б, 10-11класів.

Завідуючою бібліотекою Пєстріковою О.М. створено віртуальну мистецьку виставку «Чорнобильська серія картин Марії Примаченко» та віртуальну медіагодину до роковини Чорнобильської катастрофи.

Педагог-організатор Полегенька І.В. разом з лідеркою учнівського самоврядування, Ліаною Шпитальовою, підготували відео з декламуванням вірша-реквієму «Чорнобильська трагедія» М.Яновської.