Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам сайт гімназії?
Всього 616 чоловік

День пам'яті і примирення

Дата: 8 травня 2023 о 15:47, Оновлено 16 травня 2023 о 19:07
242 перегляда

Цього року 8 травня, у День пам’яті та примирення, Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни.  Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. 

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва. Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини. 

До цього Дня у гімназії  були проведені наступні заходи.

Педагогічним колективом закладу до Меморіалу Слави та меморіальної дошки загиблим випускникам було покладено квіти.

У закладі було проведено загальношкільну акцію «Маки пам'яті», до якої активно долучилися учні та вчителі.

Класні керівники 1-11 класів провели виховні години, приурочені Дню пам’яті та примирення, присвячені загиблим у Другій світовій війні.

Так, з учнями 1-4 класів  були проведені години спілкування «Пам'ятаймо. Перемагаймо!», під час яких молодші школярі дiзналися про подвиги дiтей у роки вiйни, iсторiю маку як символу пам'ятi загиблих, створювали аплікації, виготовляли маки у технiцi оригамi.

 

 

   

 

Учениця 3-А класу (класний керівник Надоєва А.В.) Вiталiна Бедненко підготувала відео, у якому запускала у небо повiтряного змiя та загадувала бажання – перемоги та миру Україні.

Перемоги та миру Україні!

У 6-Б класі (класний керівник Кравченко І.А.) проходила виховна година на тему «Пам'ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!», на якій діти пригадали історію цього дня, взяли участь у вікторині, виконали вправу «Продовж прислів'я» та склали асоціативний кущ до слова перемога.

 

У 7-В класі (класний керівник Супруненко А.Г.) проведено тематичну годину спілкування «Пам'ятаємо. Переможемо!», під час якої учні переглянули короткий відеофільм про основні події і наслідки Другої світової війни, участь українців в тій війні. Відзначили і вшанували пам'ять найвидатніших Героїв та всіх, хто віддав своє життя за свободу рідної землі. Згадали і пам'ятні місця у рідному Вільнянську, що нагадують скорботу тих воєнних лихоліть. Ну і, звичайно, вшанували пам'ять і героїзм сьогоднішніх захисників України, що борються із рашизмом та російською ордою. Впродовж дня учні мали на грудях квітку червоного маку - символ Дня пам'яті і примирення, переглянувши напередодні відеоролик Українського інституту національної пам'яті, щоб власноруч виготовити ці символи.

 

Класний керівник 8-Б Шаповалова Л.М. провели виховну годину «Не загасити пам’яті вогонь», на якій говорили про внесок України та кожного українця у перемогу, проаналізували відеоролик, «Пам’ять єднає покоління», згадували розповіді своїх прабабусь та прадідусів про війну та вшановували подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його, одягнувши квітку пам’яті.

 

З учнями 5-6 класів педагог-організатор Полегенька І.В. провела онлайн майстер-клас «Червоні маки пам’яті» з виготовлення квітки-символу дня пам’яті та примирення. 

 

 

Педагогом-організатором Полегенькою І.В. було створено інформаційний відеоряд «Ми пам’ятаємо!».

Завідувачка бібліотекою Пєстрікова О.М. для учнів 1-11 класів популяризувала інформаційний відеоресурс «Україна у Другій світовій війні» та для учнів 1-4 класів «Наймолодшим про незвичайного солдата Другої світової війни».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.