Тиждень української писемності та мови

Дата: 30 жовтня 2023 о 12:03, Оновлено 3 листопада 2023 о 09:54

Згідно Указу президента України Володимира Зеленського від  28 липня 2023 року  №455/2023 дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Мета свята нагадати про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповісти про розвиток української писемності, та й загалом популяризувати українську мову в Україні та за кордоном.

З метою утвердження цього свята у ліцеї проведено Тиждень української писемності та мови, під час якого проведено ряд онлайн-заходів.

Рада лідерів учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Полегенької І.В. створили мовознавчу афішу «Рідну мову вивчай, знай, поважай!»

У рамках Тижня у закладі був проведений загальношкільний флешмоб «Установи український рингтон на свій мобільний телефон!», до якого активно долучилися учні та вчителі ліцею.

У 1-А класі (класний керівник Кошарна О.В.) провела виховну годину «Розмовляй українською, чуєш...»

Учні 2-А класу (класний керівник Кузьменко В.В.) з нагоди свята підготували відео з декламуванням віршів про мову.

Учні 3-А класу під керівництвом класного керівника Тільчарової Н.О створили та поділилися відео з декламуванням улюблених віршів від майстрів слова.

У  4 -А класі (вчитель Остапенко О.С.) провела тематичний урок присвячений Дню української писемності та мови. Під час уроку учні познайомилися з  історією виникнення свята, дізналися  цікаві факти про нашу мову, розгадували філворд «Яка наша мова?» та брали участь  з чудовими результатами у бліц-вікторині. З піднесеним настроєм і гордістю учні  промовляли, що ми – українці та живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Визначили, що наша мова мелодійна, сонячна, світанкова, ніжна...

У 6-А класі класний керівник Стецюра О.Л. провела виховну годину «Мова- ДНК нації»

Учитель української мови та літератури Кіріян Т.В. у 9-А та 8 – А класах провела лінгвістичний батл «Я люблю українську мову» з метою популяризації та вдосконалення знань з рідної мови. Учні 9-А та 10-А також підготували віршовану вервичку і створили відеофлешмоб «Калиновий дивосвіт моєї мови- переможного миру основа».

У 6-Б класі вчитель української мови та літератури Омельчук Я.А. провела квіз з української мови, інтелектуальну гру «Знавці рідної мови», а серед учнів 8-х класів - квест-естафету «Мовно-літературний вояж».

Учитель української мови та літератури Юрченко В.В.  серед учнів 6-А класу провела мовну вікторину «Подорож океаном рідної мови» та караоке-кафе «Пузата хата» у  10-Б класі.

У 10-Б класі класний керівник Крошен Д.В провів виховну годину «День української писемності та мови».

У 10-А класі класний керівник Сидоренко І.М. провела інтегрований урок  з української мови, літератури та музики з Олександром Авраменком та Артемомо Півоваровим до Дня української писемності та мови.