Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам сайт гімназії?
Всього 619 чоловік

Правова відповідальність в умовах воєнного стану

Дата: 24 вересня 2024 о 09:55
64 перегляда

Росія не гребує жодними засобами у війні проти України. За даними українських правоохоронців, спецслужби РФ останнім часом дедалі частіше пробують вербувати українських підлітків на вчинення дрібних диверсій. Переважно йдеться про написи в публічних місцях антиукраїнських гасел та підпал авто українських військових.

Процес вербування

Російські спецслужби вербують українських підлітків через соціальні мережі, зокрема Telegram, звертаючи увагу на їхні пости та коментарі. Саме під час канікул діти проводять більше часу в соціальних мережах, коментуючи новини.

Спершу спецслужби РФ дають нібито невинні завдання, такі як намалювати графіті, переважно антиукраїнського змісту. «За це обіцяють певну винагороду, яка становить від кількох до 20 тисяч гривень. У разі виконання особою цього завдання, спецслужби розуміють, що людина легко піддається впливу, і, обіцяючи легкий заробіток та значні суми винагороди - від трьох до п'яти тисяч доларів, пропонують вчиняти злочинні дії у вигляді підпалів автомобілів військовослужбовців», - пояснюють правоохоронці.

Для маскування транзакцій гроші часто переказують на банківську картку, оформлену на підставну особу.

Мотиви співпраці з окупантами

Таким чином РФ намагається створити «медійну картинку» для російських ЗМІ про наявність нібито «антиукраїнського підпілля», зазначають в СБУ. Але це вже не вперше, коли РФ робить диверсії руками підлітків. Раніше СБУ повідомляла, що російські спецслужби залучають неповнолітніх дітей для розсилання повідомлень про псевдомінування. Вербують українських підлітків росіяни й у забороненій в Україні соцмережі «Вконтакте», Telegram-каналах та на ігрових інтернет-платформах. «Дуже часто для схиляння дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує «легкі» гроші», - зазначали правоохоронці.

Окрім фінансової вигоди, «пускові» причини співпраці із РФ також можуть включати ситуації, коли людина відчуває обмеження у висловленні власної думки, бажання помсти, не має можливості належати до бажаного соціального прошарку або інші фактори, що викликають внутрішній конфлікт, зазначили в Департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції, які мають значний досвід у протидії як окремим колаборантам, так і у викритті агентурних мереж.

Ба більше, молоді люди можуть навіть не усвідомлювати, що вони чинять, зауважує тренер-методолог громадської організації #stop_sexтинг, яка займається захистом дітей, Василь Філоненко. «Адже це може подаватися як весела гра, видаючи, зокрема підпали автівок за боротьбу зі шпигунами всередині Збройних сил України. Діти до кінця можуть не розуміти наслідків», - каже він.

Попередження про небезпеки в інтернеті

Тому, окрім роботи правоохоронців щодо виявлення і нейтралізації джерел впливу РФ, попереджати дітей про небезпеку мають батьки. «Варто, в першу чергу, налаштовувати батьківський контроль на телефонах дітей. А в Telegram можна обмежити видимість облікового запису для третіх осіб. Щоб навіть люди, які можуть знати номер телефону, не бачили вас. Це важливо, бо дітей можуть запросити в анонімні чати знайомі», - зазначають експерти.

Крім того, за його словами, дорослі - громадські організації, вчителі або батьки - повинні з дітьми регулярно спілкуватися про небезпеки в інтернеті. Також важливо, щоб діти розуміли наслідки своїх дій. Дорослий має пояснити: якщо тобі запропонують намалювати графіті, зробити якийсь підпал, це може бути небезпечно для самого тебе. Може спіймати поліція і будуть санкції. По-друге, таким чином можна допомогти ворогу зробити проблему для Збройних сил, підставити іншу людину або можливо навіть позбавити життя і здоров'я.

Покарання за такі дії за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в умовах особливого періоду. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк до восьми років.

Інформація створена за матеріалами інтернет-ресурсів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.