Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ця ініціатива має на меті привернути увагу до проблем насильства у всіх його формах, забезпечити обізнаність учнів і заохотити до дій, задля боротьби з цим явищем. Школа є одним із найважливіших осередків проведення акції, адже саме тут формується світогляд молодого покоління, закладаються основи поваги, толерантності й рівноправності. Тому всі проведені заходи в рамках акції були спрямовані на профілактику різних форм насильства: сексуального, фізичного, психологічного, економічного та булінгу – через просвіту, виховання та активну участь дітей. Саме тому в ліцеї було проведено виховні години для здобувачів освіти 1-11 класів.
Зокрема, година спілкування та інтерактивна гра у 1-А класі (класний керівник Лукіна Т.В.) «Що таке доброзичливість», де діти власноруч зробленими смайликами реагували на події, які відбувалися між персонажами в презентації.
Учні 7-А класу (класний керівник Стецюра О.Л.) дізналися на виховній годині про основні типи та види насильства, а також як діяти у випадку його вчинення.
Учні 7-Б класу (класний керівник Урсуленко Н.О.) обговорювали тему «Разом проти насильства», під час якої вони ознайомилися із поняттям «насилля» та алгоритм дій «як запобігти насильству».
У 8-А класі (класний керівник Опашко І.В.) діти переглядали та обговорювали відео «Історія без насильства»
Учні 9-В класу (класний керівник Супруненко А.Г.) на занятті дали аналіз учасникам насильства — агресору і жертві. Дійшли висновку, що кожна дитина має право рости у світі, де панує любов, а не страх.
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» серед учнів 1-х та 2 класів практичним психологом Полегенькою І.В. було проведено заняття «Всі ми такі різні», під час якого діти закріпили знання про коло інтересів у різних видах діяльності, розширили уявлення про схожість і розбіжності один з одним, сформували ігрові навички з урахуванням культури взаємовідносин між дітьми. На занятті школярі також взяли активну участь у інтерактивній вправі «Чим ми схожі, а чим відмінні».
Серед учнів 3-х класів практичним психологом Полегенькою І.В. проведено заняття «Я серед інших», на якому учні розширювали знання про вихованість і чемність, людську доброту та милосердя, розвивали вміння свідомо дотримуватися норм поведінки, навички культурного звертання до людей. На занятті діти брали активну участь у різноманітних вправах: «Мікрофон», «Сигнал», склади прислів’я та «Спіймай крота з добрими вчинками».
Учні 4-х класів активно долучилися до акції «Щастя в дрібницях», зробивши дописи на Padlet дошці.
З учнями 8-х класів практичним психологом Полегенькою І.В. проведено заняття з елементами тренінгу «Бути насильству чи НІ!». На занятті діти розширили свої знання про насильство та його символи. За допомогою філворду, підлітки визначили види та форми насильства, дізналися про наслідки та як протидіяти цьому явищу. Також учні під час заняття переглянули відео «Дій проти насильства», проговорили свої асоціації, продовжуючи речення «Для мене світ без насильства це…». Наприкінці заняття учні потренувалися у розпізнаванні ситуацій та їх визначенні «Насильство це чи НІ?
Серед учнів 9-х класів практичним психологом Полегенькою І.В. було проведено тематичне заняття під час якого підлітки закріпили та розширили знання про ВІЛ/СНІД, ознайомилися зі статистикою захворюваності, пригадали шляхи передачі, симптоми та основні способи профілактики цього захворювання. Наприкінці заняття діти взяли участь у вікторині «Правда чи фейк про ВІЛ/СНІД» та перевірили свої знання.
Для здобувачів освіти ліцею соціальним педагогом Маргес Н.Г. були проведені наступні заходи: до 25 листопада – Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок для учнів 11-х класів проводилося заняття з елементами тренінгу «Запобігаємо та діємо проти гендерно зумовленого насильства в умовах війни». До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, учні 10-х класів виконували інтерактивні вправи та розбирали ситуацію «Толерантне ставлення до ВІЛ позитивних людей» метою якої було підвищити обізнаність учнів про ВІЛ інфекції. До Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями, для учнів 7-х класів проведено виховну годину «Ми є, і ми рівні!»
Акція «16 днів проти насильства» – це нагадування про те, що кожен з нас може зробити свій внесок у створення світу без насильства. Школа відіграє важливу роль у вихованні нових поколінь, які будуватимуть суспільство на засадах поваги, справедливості та доброти. Разом ми можемо зробити світ безпечнішим для всіх!