Всесвітній день психічного здоров'я
10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я, покликаний підвищити рівень обізнаності суспільства про проблеми психічного здоров’я та мобілізувати зусилля на його підтримку.
Цей день відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). За даними ВООЗ, близько 450 мільйонів жителів планети страждають психічними захворюваннями, перелік яких зростає з кожним роком. За статистикою в західних країнах кожна сьома людина є або параноїком / шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму.
Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, панічних атак, тривожних розладів, хвороби Альцгеймера та інш. Сьогодні - наші заходи спрямовані на поширення інформації про ефективні методи для профілактики, та запобігання щодо психічних відхилень, емоційного вигорання, соціальної адаптації.
Війна змінила наше повсякденне життя... Психічне здоров’я як ніколи має величезну цінність, оскільки воно співвідноситься з самою суттю того, що робить нас людьми: тим, як ми взаємодіємо, спілкуємося, вчимося, працюємо і переживаємо страждання і щастя. Гарне психічне здоров’я допомагає людям виявляти нормальну поведінку, яка дозволяє забезпечити безпеку і здоров’я їх самих і навколишніх під час війни. Заходи щодо забезпечення доброго психічного здоров’я мають величезне значення для зусиль кожного громадянина України у боротьбі з військовою агресією рф і подальшого відновлення нашої країни.