День народження Тараса Шевченка
9 березня Україна відзначає 209-й день народження Тараса Шевченка.
Спадщина митця, який прагнув людської свободи в Україні, стала непорушною базою нашої нації та буде такою для усіх майбутніх поколінь. Воля ― наша головна цінність. І сьогодні, коли російські загарбники вчергове намагаються знищити Україну, слова Шевченка додають сил для протистояння.
Тож будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Пам’ятаймо у найважчі хвилини його безсмертний заклик: «Борітеся - поборите, Вам Бог помагає» .
Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо спадок Кобзаря. Надихаймось його пророчим словом і борімось за Перемогу!
З нагоди цієї дати у гімназії проведені різноманітні заходи.
Завідувач бібліотекою Пєстрікова О. М. підготувала віртуально-мистецьку поетичну медіагодину «Шевченко і його «Кобзар» – наші сучасники назавжди».
Лідери учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Полегенької І.В. провели поетичну акцію «Тарас Шевченко каже».
Учні гімназії стали активними учасниками флешмобу «Шевченко в серці кожного українця», який було організовано Запорізьким обласним центром туризму.
Учитель української мови та літератури Кіріян Т. В. провела у 8-А вікторину «Найкращий знавець Шевченка», у 8-Б інтелектуально-пізнавальну гру «Що?Де? Коли?» та у 9-А класі заняття за нестандартною формою проведення «Правда чи Дія». Метою всіх заходів було донести учням думку, що Т.Г.Шевченко – справжній, він – геній; а геніальність його в безмірній любові до святої землі, народу, рідної мови; прищеплювати повагу до творчої спадщини митця, бажання слідувати його заповіту, гордість за національного пророка; продовжити ознайомлення учнів з красою, неповторністю, чарівністю Шевченкового слова, його біографічними даними, значенням творчості Т.Шевченка для українського народу; показати, як шанують його пам’ять, викликати бажання глибше пізнати його творчість; розвивати виразне читання, пам’ять, мислення; виховувати в учнів любов і шану до народного поета.
Класний керівник Шевченко Ю.Х. з учнями 3-Б класу провела літературну подорож «Тарасові шляхи», на якій під час вікторини-гри «Що ми знаємо про Кобзаря», діти показали свої знання про українського поета та його творчість.
Учні 1-А, 2-А, 3-Б та 4-Б класів підготували відео з декламуванням поезій Т. Г. Шевченка.
Учениці 3-А (Рибакова Варвара) та 6-А (Романюк Марія) класів стали учасницями поетичного читання «На струнах кобзаревої душі», декламуючи уривок з поеми «І мертвим, і живим, і ненародженим», організованого КУ «Вільнянською централізованою бібліотечною системою» ВМР.
З метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, актуалізації пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердженні морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства, національно-патріотичного виховання здобувачів освіти, збереженні та розвитку інтелектуального потенціалу України, підтримці та стимулюванню талановитої молоді і творчої праці педагогів громадська організація «Інноваційні обрії України» проводить Всеукраїнський конкурс есе «Мій Шевченко». Світочани беруть активну участь у конкурсі, а саме: учень 8-А класу Омельчук А. (під керівництвом вчителя української мови та літератури Кіріян Т.В.), учениця 10 класу Дукіна Д. (учитель Ліщиніна А.О.) та учениця 11-А класу Проданчук А. (учитель Юрченко В.В.). Чекаємо результатів та бажаємо перемог учасникам!