Всесвітній день здоров’я

Date: 7 квітня 2023 о 13:03
204 view

Щорічно у всьому світі 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров'я (World Health Day). Дата свята не випадкова. Установлення Всесвітнього дня здоров'я тісно пов'язане зі створенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Всесвітній день здоров'я - це глобальна кампанія (одна з восьми офіційних кампаній ВООЗ в галузі охорони здоров'я), яка спрямована на привернення уваги кожного жителя нашої планети до проблем здоров'я та охорони здоров'я, з метою проведення спільних дій для захисту здоров'я людей. У цей день у всьому світі під егідою ВООЗ пропагують фізичне, розумове і емоційне благополуччя кожного з нас. Щорічно Всесвітній день здоров'я присвячується глобальним проблемам в світі здоров'я і медицини, які стоять перед охороною здоров'я планети, і проходить під різними девізами. Усі девізи вибирає Генеральний директор ВООЗ на основі пропозицій урядів і персоналу країн-членів ВООЗ. Теми Дня здоров'я змінювалися, але завжди зачіпали дуже важливі питання: від психічного здоров'я до страхування, від глобальної ліквідації поліомієліту до збереження активності в літньому віці, від вагітності до безпеки дорожнього руху. У цьому році – це «Загальне медичне страхування та первинна медична допомога», а гаслом стало «Здоров'я для всіх: будь-кого, будь-де» (Health for all – everyone, everywhere)!

До відзначення цього дня активно долучилися і учні гімназії. Так, у 1-А класі (класний керівник Кузьменко В.В.) була проведена година спілкування  до  Всесвітнього  дня здоров'я. Діти підсумували свої знання про здоровий спосіб життя, що треба робити, щоб бути здоровим та взяли участь у вікторині, де з цікавістю відповідали на питання "так" чи "ні". Також були проведені рухливі перерви та  започатковано спосіб здорового харчування у родині.

Класні керівники 1-Б Коновалова М.І., 2-А Тільчарова Н.О., 3-Б Шевченко Ю.Х. й 4-Б Кошарна О.В. класів провели з учнями вікторину про здоров’я, на якій з'ясовували ознаки й чинники здоров’я та здорового способу життя.

Класний керівник 2-Б класу Кузьменко М.В. разом з учнями створили дошку «Padlet» та заповнили її своїми зображенням здорового способу життя.

Зроблено в Padlet

У 3-А класі (класний керівник Надоєва А.В.) з нагоди Всесвітнього дня здоров'я було проведено фоточелендж «Здоровим бути круто!».

У 5-А класі (класний керівник Стецюра О.Л.) було проведено годину спілкування «Здоровим бути здорово!», на якій школярі пригадали поняття здоров'я, його чинники та під час вікторини підбирали на кожну літеру абетки терміни, що стосуються здорового способу життя.

З учнями 7-Б класу педагог-організатор Полегенька І.В.  провела інтерактивну вправу «Здоровий спосіб життя», під час якої діти повинні були обрати правильну відповідь на питання із запропонованих варіантів.

Практичний психолог закладу Кудлай Ю.С. з учнями 7-х класів провела онлайн-заняття «Як приборкати власного дракона або наші емоції впливають на психічне здоров’я?». На заняттях підлітки згадали поняття здоров'я, його чинники та виконали практичні вправи, які допоможуть «проживати» емоції, не завдаючи шкоди психічному здоров’ю.

Comments:
Only authorized users can leave comments.