Місячник з протидії булінгу (цькування)
Відповідно до наказу Вільнянського ліцею «Світоч» від 04.10.2023р. № 145-о «Про проведення Місячника з протидії булінгу (цькування) в учнівському середовищі у 2023-2024 навчальному році» та з метою профілактики та попередження булінгу (цькування) у закладі з 09.10.202р. по 31.10.2022р. проходив Місячник, під час якого було проведено ряд онлайн-заходів:
1.Педагог-організатор Полегенька І.В у форматі онлайн з учнями 4-х класів провела вікторину «Булінг чи конфлікт?» та інтерактивну вправу «Сортування за групами – булінг чи протидія булінгу?», під час яких школярі розподіляли по групам світлини з ознаками булінгу та конфлікту й визначали, які дії є булінгом, а що є його протидією.
2.З учнями 5-х класів соціальний педагог Маргес Н.Г провела урок відвертого спілкування «Змінюй в собі негативне ставлення до інших», «Як подолати булінг», на якому діти охоче розповідали та ділилися випадками зі свого життя, стратегіями подолання певних ситуацій, налагодження взаємодії з учасниками булінгу (булером, жертвою, спостерігачами). У 10-А, Б класах було проведено заняття з елементами тренінгу «Як протистояти тиску однолітків», під час якого здобувачам освіти пропонувалися різні моделі поведінки, правила взаємодії з булером та жертвою, а підлітки, у свою чергу, ділилися власними, відпрацьованими стратегіями виходу із незручних ситуацій, а потім створювали пам’ятки для однолітків «НІ – булінгу!»
3.Практичним психологом закладу Кудлай Ю.С. з учнями 2-х класів проведено заняття «Кожна людина неповторна» на основі обговорення мультфільмів з протидії булінгу. У 3-х класах – заняття «Щасливе дитинство», з учнями 6-х класів – «Булінг та кібербулінг» та заняття з учнями 7-х класів «Стереотипи і реальність булінгу та насильства в сім’ї і школі».
Також серед здобувачів освіти 6-х та 7-х класів психологинею проведена діагностика психо-емоційного стану під час дистанційного навчання з метою попередження та виявлення випадків булінгу в умовах воєнного стану. Результати діагностики висвітлено на засіданні класних керівників з питань попередження булінгу серед здобувачів освіти та надано рекомендації. Практичний психолог провела аналіз чинників, які найчастіше провокують булінг під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану й надала поради та рекомендації щодо попередження та протидії булінгу педагогічним працівникам та батькам.
4.Класні керівники 1-11- х класів провели ранкові зустрічі, тематичні виховні години та години спілкування, на яких діти повторили визначення слова «булінг», його форми та методи, наслідки шкільного насилля, переглядали тематичні презентації, відеоролики, мультфільми, брали участь в їх обговореннях, складали правила класу, грали в ігри та вікторини, створювали порадники. Звернули увагу на те, як треба реагувати на цькування, як впоратися із ситуацією та куди звернутися за допомогою.