Тиждень мінної просвіти
У закладі з 07 квітня по 11 квітня пройшов Тиждень мінної просвіти, в ході якого проведено низку заходів, спрямованих на підвищення обізнаності учнів та працівників закладу щодо небезпеки мін і вибухонебезпечних предметів. Протягом тижня здобувачі освіти переглядали та обговорювали тематичні відеоматеріали, брали участь у тренінгах та інтерактивних заняттях. Заходи були проведені у партнерстві з Товариством Червоного Хреста України та головою Запорізького обласного відокремленого підрозділу ГО ВГДР «Школа безпеки» Анатолій Остроконь.
Зокрема, інструктори з мінної безпеки Вільнянської районної організації Товариства Червоного Хреста України провели серед учнів 5-9 класів інформаційно-навчальні сесії «Інформування про ризики небезпеки вибухонебезпечних предметів та навчання з попередження ризиків». Метою заходу було інформування учнів про загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, та формування навичок безпечної поведінки. Ліцеїсти дізналися: що таке вибухонебезпечні предмети і чому вони небезпечні; як можуть виглядати підозрілі речі; які місця варто оминати; чого не варто робити, щоб не наражати себе на ризик; що робити, аби залишатися в безпеці. І головне – як діяти правильно: Зупинись! Не панікуй! Не чіпай! Дзвони 101 або 102!
Анатолій Остроконь. голова Запорізького обласного відокремленого підрозділу ГО ВГДР «Школа безпеки» провів з учнями 8-10 класів тренінг «Запобігання мінно-вибуховим травмам та подолання їх наслідків», на якому відпрацювали навички щодо правил мінної безпеки, алгоритму дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів і запобігання свідомим контактам із ними, сформували відповідальне ставлення до власного життя і здоров’я.
Тренінг також сприяв розвитку емпатії та формуванню толерантного ставлення до людей з інвалідністю, набуття навичок коректного спілкування з ними. Під час заняття учні виконували вправи, що відображали зміст прислів’я: «Ніколи не суди людину, якщо не був на її місці» завдання супроводжувалися переглядом відеоматеріалів, у яких відомі спортсмени висловлювали підтримку своїм колегам з інвалідністю, що займаються спортом. Зокрема, у відео було показано, як незрячі грають у футбол, а люди з відсутністю нижніх кінцівок беруть участь у забігах.
Заступник директора з виховної роботи Гуляєва О.М. разом з практичним психологом Полегенькою І.В. провели для працівників закладу тренінг «Мінна безпека. Правила поводження з вибухонебезпечними пристроями». Під час якого розглянули основні види мін та вибухонебезпечних залишків війни, ознайомили з основними ознаками саморобних вибухових пристроїв та мін пасток. Проаналізували небезпечні території та їхні ознаки, звернули увагу на офіційні і неофіційні попереджувальні знаки. Повторили модель правильної поведінки при виявленні підозрілого предмету.
Соціальним педагогом ліцею Маргес Н.Г. для здобувачів освіти 11-х класів проведено заняття з елементами тренінгу «Міна може ховатися буль-де». Учні ознайомилися із зовнішнім виглядом найбільш розповсюджених мін, дізналися про особливості їх встановлення, обговорили правила поводження з підозрілими предметами та наголосила на необхідності повідомлення про їх виявлення до відповідних служб – ДСНС (101) та Національної поліції (102). Наприкінці зустрічі здобувачі освіти взяли участь у вікторині «Будь уважним!» на закріплення набутих знань.
Інженер з охорони праці Омельчук А.В. для учнів 8-х та 11-х класів провів інформаційно-просвітницький захід «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» спрямований на підвищення обізнаності учнів щодо правил поведінки при виявленні підозрілих предметів, що категорично заборонено робити при їх виявленні, а також куди звертатися за допомогою. Розглянули об’єкти, які можуть становити загрозу та їх ознаки.
У 1-Б класі (класний керівник Шевченко Ю.Х.) на виховній годині учні дізналися, що таке міни та вибухонебезпечні предмети, як вони можуть виглядати і чому важливо ніколи не торкатися підозрілих предметів. За допомогою яскравих ілюстрацій, прикладів із життя та персонажів мультфільмів учитель пояснила, як діяти, якщо побачили підозрілий предмет.
У 2 класі (класний керівник Кошарна О.В.) провели роз’яснювальну бесіду про міни та вибухонебезпечні предмети. Ліцеїстам пояснили, що ці об'єкти можуть спричинити вибух у разі дотику або навіть при наближенні до них. Наголосили, що не можна торкатися незнайомих речей, і навчили правилу «Побачив щось підозріле чи незнайоме — не підходь і не чіпай!»
У 3-А класі (класний керівник Кузьменко В.В.) була проведена виховна година «Мінна безпека». Учні переглянули цікаву та пізнавальну презентацію, яка допомогла їм краще зрозуміти, що таке вибухонебезпечні предмети, як їх розпізнавати та яких правил безпеки слід дотримуватися у разі їх виявлення. Після цього діти взяли участь у вікторині, закріпивши отримані знання в інтерактивній формі та намалювали малюнки з даної теми.
На тематичній виховній годині учні 3-Б класу (класний керівник Коновалова М.І.) ознайомилися з поняттям міни, чому вони небезпечні, як розпізнати вибухонебезпечні предмети та як поводитися, якщо їх знайдено. Обговорили головні правила безпеки: не чіпати, не підходити, повідомити дорослих.
У 4-А класі (класний керівник Остапенко О.С.) проведено урок з мінної безпеки «Знай, помічай, повідомляй!», метою якого було навчити дітей правил поводження з вибухонебезпечними, невизначеними предметами та речовинами, допомогти реально оцінити ступінь небезпеки знахідки і результати некоректного з нею поводження, ознайомилися з алгоритмом дій при виявленні підозрілих предметів.
Знання рятує життя!
Саме цей заклик став основою кожного заходу проведеного в рамках Тижня мінної просвіти.