Молодь і протиправна поведінка
Анкетування учасників освітнього процесу.
У термін з 15 по 18 листопада 2021 року у гімназії соціальним педагогом Маргес Н.Г. проведено анкетування учнів 9-11 класів за темою: «Молодь і протиправна поведінка». На жаль, із об’єктивних причин, не всі учні брали участь, анкетовано 80 осіб. Анкетування проводилося анонімно.
Мета анкетування: вивчення ставлення учнів щодо розповсюдженості таких негативних явищ як алкоголізм, тютюнопаління, наркотична залежність та можливих шляхів їх подолання.
Учнівські анкети опрацьовані і мають такі результати. Учні вважають, що серед основних чинників вчинення правопорушень є:
- вплив алкоголю та наркотиків – 80% опитаних;
- впевненість у безкарності -77% опитаних;
- солідарність з компанією – 46% опитаних;
- із запропонованих інших варіантів учні не обрали вагомі чинники;
Так 97% учнів впевнені, що неповнолітні щодня палять; 65% учнів вважають, що неповнолітні 1-2 рази на тиждень вживають алкогольні напої; 73% опитаних вважають, що неповнолітні не вживають наркотики, в тому числі «легкі», а 5% учнів- що інколи вживають наркотики.
91% учнів задоволені якістю та поданням інформації у гімназії про шкідливий вплив тютюну, алкоголю, наркотиків, а 9% учнів вважають, що ця інформація відповідає частково.
На запитання: «Чи скористалися б Ваші друзі можливістю спробувати наркотики, якщо б це не викликало залежності і про це ніхто б не дізнався?», учні відповіли:
- так - 1%,
- ні – 93%,
- важко відповісти – 6%
95% опитаних учнів негативно відносяться до крадіжок, 15% учнів негативно відносяться до застосування фізичної сили, а 83% учнів вважають, що застосування фізичної сили допустимо в окремих випадках.
78% учнів допускають вживання спиртних напоїв у окремих випадках, а 12% - ставляться негативно. Негативно відносяться до вживання наркотичних та токсичних речовин – 89%, а 3% - допускають вживання у окремих випадках.
Учні часто переглядають фільми і ТВ програми /комп’ютерні ігри, в яких демонструються військові дії, жорстокість і насилля – 75%, а інколи переглядають – 8% учнів.
Про виникнення конфліктів у класних колективах учні відповідають наступне:
- часто – 7%,
- інколи – 12%,
- майже ні , рідко – 35%,
- ні, ніколи – 6%
Частіше всього посередниками у вирішенні «шкільних» конфліктів виступають:
- класний керівник – 76%,
- соціальний педагог – 10%,
- психолог – 12%,
- самі учні- 3%
87% учнів вірно співвідносять способи поведінки до насильства, а 78 % чітко розуміють за які проступки настає кримінальна відповідальність.
Учні розуміють хто в першу чергу мають стати на захист дитини, котра постраждала від насильства в сім’ї - це педагоги гімназії, працівники поліції, працівники служби у справах дітей.