Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 21 лютого вже 23 роки поспіль. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українську мову намагалися викорінити протягом століть, але вона досі існує, розвивається завдяки тому, що наш нескорений народ відстоює та відроджує її. До дня рідної мови в 1-11 класах, вчителі української мови та класні керівники провели такі заходи:
Учитель української мови та літератури Ліщиніна А.О. провела інтерактивні змагання серед учнів 11-х класів. Учні виконували різноманітні завдання та поглиблювали свої знання з мови.
Для учнів 9-А класу вчитель української мови та літератури Кіріян Т.В. провела «Мовний квіз». Діти активно брали участь в грі «Мовний ревізор», де відшукували помилки і вдосконалювали знання з української мови, пригадали псевдоніми відомих українських авторів та їх справжні імена. Мовно-інтелектуальна гра «Мовні барви» для учнів 7-А класу ознайомила з новими, цікавими словами – паліндромами. Діти розгадували захопливі кроссенси та ребуси.
Серед учнів 8-А класу та 8-Б класу вчитель української мови та літератури Омельчук Я.А. провела «Мовознавчий батл». Під час гри «Прочитай по губам» діти активно відгадували слова. Гра «Фразеологічна кухня» допомогла учням пригадати значення фразеологізмів. Ігри «Римувальник», «Орфографічна хвилинка», «Редактор» активізували знання правопису та вміння римувати слова.
Вчитель української мови та літератури Юрченко В.В. для учнів 5-А класу провела мовознавчу гру «Мовне караоке-кафе «Пузата Хата»». Діти відвідали віртуальне мовне кафе, провели час з користю та дізналися багато нового.
Логопед Бортнікова І.В. провела тематичне корекційне заняття «Пес Патрон та його друзі на захисті української мови».
У 9-Б класі (класний керівник Шаповалова Л.М.) проведено виховну годину, учні поповнили свій словниковий запас новими словами, розглянули неологізми українських авторів.
У 5-Б класі (класний керівник Богуславська Н.Г.) на виховній годині діти дізналися про трагічні передумови створення свята, його значущість у формуванні ідентичності народів, заміняли фразеологізми словами-синонімами, розвивали свій словниковий запас.
У 4-А класі вчитель Остапенко О.С. провела тематичну виховну годину, де учні, під час інтелектуальної гри з кольоровими цеглинками LEGO, продемонстрували свої знання з української мови, а також переглянули відеоролик «Цікаві факти про українську мову».
У 3-Б класі (класний керівник Кузьменко М.В.) проведено урок-КВК «Я люблю рідну мову». Учні взяли участь у різноманітних конкурсах та поглиби свої знання з української мови.
У 2-А класі (класний керівник Кузьменко В.В.) проведено інтерактивний та захоплюючий квест «Українська мова та таємниця казкового лісу». Діти розгадували та знаходили слова, кросворди, складали прислів'я, виконували завдання, щоб допомогти головним героям вибратися з лісу. Завдяки своїм знанням та активності, вони врятували дітей з казкового лісу.
У 2-Б класі (класний керівник Коновалова М.І.) було проведено урок-вікторину «Наша мова – калинова». Діти, виконуючи різні завдання, поглибили знання відомостями про рідну мову, переглянули цікаві факти про українську мову, показали її красу і багатство, розкрили її необхідність у житті людини; також під час заняття розвивали бажання вивчати українську мову та виховували любов і повагу до рідного слова.
У 1-А класі (класний керівник Кошарна О.В.) на виховній годині учні зачитували прислів'я про мову, дізналися синонімічний ряд до слова розмовляти, читали поезію про красу української мови.