Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам сайт гімназії?
Всього 619 чоловік

День української писемності та мови

Дата: 5 листопада 2024 о 08:16, Оновлено 22 листопада 2024 о 13:18
154 перегляда

27 жовтня вся Україна відзначала День української писемності та мови. Це свято, яке є символом величі української мови, ще раз наголошує про значення мови в житті кожної людини, а традиція написання всеукраїнського радіодиктанту єднає всіх українців у різних куточках світу. До відзначення цього дня у закладі було проведено тематичні виховні години, вчителі української мови та літератури провели мовознавчі ігри.

Учитель української мови та літератури Омельчук Я.А. разом з учнями 7-Б класу провели гру «Замок таємниць Мовуса» де проходили різні рівні (поверхи) та виконували вправи на знання української мови. Учнів 9-А та 9-В класу проходили гру «Мафія у місті Моволенд». Діти допомагали шерифу виконувати завдання з української мови аби звільнити місто від мафії.

Учитель української мови та літератури Кіріян Т.В. разом з учнями 10-А та 10-Б класу пройшли інтелектуальну гру «Хранителі мови», виконували завдання та цікаві вправи.

Учитель української мови та літератури Юрченко В.В. провела гру «Говори українською» для учнів 6-А, 6-Б та 7-А класу. Учнів 11-Б класу відвідали віртуальну мовознавчу кав'ярню «Мова – серце народу», де поглиби свої знання з правопису.

У 5-А класі (класний керівник Шаповалова Л.М.) проведено виховну годину «Живи, українська мово!» метою заходу було навчити розумінню того,що українська мова наш скарб,без якого не може існувати ні народ,ні Україна,як держава. Учні розв'язували кросворди,загадки та читали вірші про мову.

На виховній годині у 4-А класі (класний керівник Остапенко О.С.) учні пояснювали значення фразеологізмів, пограли в гру «Антисуржик» та виконали вправи «Ерудит» та «Майстер слова» на знання української мови.

У 4-Б класі (класний керівник Кузьменко М.В.) було проведено марафон поезії.

Під час виховної години у 3-А класі (класний керівник Кузьменко В.В.) учні створили асоціативний кущ до слова мова, дізналися цікаві факти про українську мову та її цінність.

У 3-Б класі (класний керівник Коновалова М.І.) діти пограли у вікторину «Прислів'я та приказки», вгадували за портретами відомих українських письменників.

Учні 1-А класу (класний керівник Лукіна Т.В.) провели віршований флешмоб «Моя рідна,мила,українська» та намалювали тематичні малюнки.

        

Учні 11-А та 11-Б класу разом з адміністрацією закладу та вчителями української мови Кіріян Т.В. та Юрченко В.В. доєдналися до всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Після написання учні поділилися своїми враженнями та думками про текст, обговорили які труднощі виникли при написанні.

   

Педагог-організатор Тертишна І.С. разом з учнями 9-Б класу створили хмаринку слів. Учні роздумали щодо питання «Яка для вас українська мова?» та втілювали свої думки у прикметниках.

Лідери учнівського самоврядування разом з педагогом-організатор Тертишною І.С. створили мовознавчий плакат «Політь бур'ян своєю української щодня!» про вживання суржику. Було проаналізовано найбільш вживанні випадки вживання суржику в побуті, саме ці слова були й використанні при створенні плакату.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.