Трагедія Бабиного Яру
81-ша річниця трагічних подій Бабиного Яру
У 2022 році виповнюється 81-ша річниця трагічних подій Бабиного Яру. Подібно до табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 р. тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, патріотів – українських націоналістів, ромів (циган), активістів комуністичної партії та інших «ворогів рейху».
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями.
Україна займає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, дітей рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії Голокосту.
Сьогоднішні рашисти, як і тодішні нацисти, чинять геноцид вже по відношенню до нашого українського народу, винищуючи наші міста і села, вбиваючи мирних українців.
Жертви Бабиного Яру в Києві вдруге були розстріляні вже росіянами, коли в березні цього року рашисти скинули на Бабин Яр авіабомби. Тоді знову загинули і євреї, що прийшли в цей час на Меморіал памяті.
У Вільнянській гімназії "Світоч" до Дня пам'яті жертв Бабиного Яру були проведені з учнями 10 класу Урок вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру (вчитель історії Супруненко А.Г.) та виховна година "Бабин Яр - трагедія українського народу" (вчитель історії Гарбуз В.М.) з учнями 11 класу.