Всесвітня акція «16 днів проти насильства»
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основна її мета – привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства, алгоритми дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловік. У рамках цієї акції в 1-11 класах було проведено виховні години.
Наприклад у 2-Б класі (класний керівник Коновалова М.І.) на виховній годині «Разом проти насильства» учні ознайомилися з таким поняттям як кібербулінг, дізналися хто такий агресор та жертва, переглянули відеоролик «Як зрозуміти іншого», розвивали емоційний інтелект за допомогою опису емоцій, які переживають жертви насилля.
У 3-Б класі (класний керівник Кузьменко М.В.) учні на виховній годині розглянули види та ознаки насильства, завдяки вправам «Наші долоньки не для биття» та «Усі ми різні, але рівні» сформували негативне ставлення до будь-яких видів насильства.
У 5-Б класі (класний керівник Богуславська Н.Г.) на виховній години «Мій улюблений світ без насильства» визначили які права може порушувати насильство, наостанок створили тематичні малюнки
У 6-Б класі (класний керівник Урсуленко Н.О.) провели годину спілкування на якій ознайомилися з видами насильства, розбирали ситуативні задачі та визначили яким чином можна запобігти насиллю.
У 6-А класі (класний керівник Стецюра О.Л.) проведено тематичну виховну годину «Ми проти насильства», акцентували увагу на тому, як запобігти насильству у побуті, прослухали та обговорили притчу «Все залишає свій слід».
На виховній годині у 8-В класі (класний керівник Супруненко А.Г.) учні поглибили свої знання про види насильства, обговорювали як можна протидіяти цьому явищу.
У 9-Б класі (класний керівник Шаповалова Л.М.) проведено годину спілкування про насильство, його види та ознаки. Обговорили дії в разі насильства, причини його виникнення та психологічні наслідки на особистість, пограли в інтерактивну гру «А як би ти вчинив, якщо...».
У 10-Б класі (класний керівник Крошен Д.В.) розглянули пам'ятку «Як уникнути насилля», проговорили правила поведінки в конфліктних ситуаціях та як їх уникати.
Діти 1 класу (асистент вчителя Чуча Ю.О.) доєдналися до флешмобу «Разом проти насилля».
Соціальним педагогом Маргес Н.Г. було проведено для 5-х класів заняття «Світ без насильства», учні з'ясовували причини такого явища, як насильство, вчилися виявляти ознаки насилля, грубості та жорстокості, знаходили шляхи виходу із таких ситуацій.
Для 7-х класів проведено заняття з елементами тренінгу «(Не) дитячі стосунки онлайн», діти розглянули та обговорили такі питання: з якого віку і в яких формах діти використовують Інтернет; з чим діти зіштовхуються в Інтернеті; сексуальне насильство та експлуатація дітей онлайн: ситуація в Україні; психологічні та фізичні симптоми інтернет-залежність. На завершення склали пам'ятку «Як поводити себе в мережі Інтернет!». Для учнів 10-х проведено заняття з елементами тренінгу «Розірви коло – не мовчи!» підлітки склали характеристику особи, яка чинить насильницькі дії, опрацювали алгоритм дій щодо виходу із такої ситуації, висловлювали думки чому так довго наше суспільство бореться з такою проблемою. З учнями 9-х класів проведено заняття «Торгівля людьми – прояв сучасного рабства», діти ознайомилися із сучасною формою рабства – торгівлею людбми, сексуальною експлуатацією, формами дитячої праці, примусовими шлюбами, насильницьким вербуванням дітей для подальшого використання у збройних конфліктах. Об'єднавшись у групи створили «Дорожню карту – як не стати рабом».
Педагог-організатор Тертишна І.С. створила інформаційний плакат «Правова допомога протидії насильству», який поширили у шкільних групах класів.